No:313/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin rəisi Leyla Abdullayeva Ermənistan xarici işlər nazirinin “RİA” agentliyinə müsahibəsinə dair şərhi
Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan Rusiyanın RİA xəbər agentliyinə müsahibəsində rəsmi İrəvanın bu günədək sərgilədiyi ənənəvi beynəlxalq hüquqa zidd və Azərbaycana qarşı ərazi iddialarını əks etdirən mövqeyini təkrar edib. Erməni xarici işlər naziri Azərbaycanın beynəlxalq sərhədləri çərçivəsindəki ərazilərində aqressiv separatçılığı qızışdırmaqla, bəhs etdiyi “sülh və təhlükəsizlik strategiyasının” saxtakarlıqdan başqa bir şey olmadığını və bu ölkənin hələ də təcavüz siyasətindən əl çəkmədiyini açıq şəkildə göstərir.
Ermənistanın yeni xarici işlər nazirinin diqqətinə çardırırıq ki, Azərbaycan ərazi bütövlüyünü beynəlxalq hüququn tələblərinə uyğun olaraq təmin edib və hazırda tərəflərin imzaladığı bəyanatların icrasının zamanıdır. Bu reallığı dərk etmək Ermənistan tərəfinin maraqlarındadır, çünki ölkə nəhayət yalan və xülyalara son verərək, gələcək inkişaf və tərəqqiyə köklənə bilər.
Ölkəmiz dəfələrlə beynəlxalq hüquq prinsipləri əsasında münasibətləri normallaşdırmaq tərəfdarı olduğunu bəyan edib. Ermənistan tərəfinin revanşist bəyanat və davranışları isə bu ölkənin hələ də beynəlxalq hüquq prinsiplərinə əsaslanan qonşuluq siyasətinə hazır olmadığını nümayiş etdirir.

No:313/21, Commentary of Leyla Abdullayeva, the Head of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the interview of the Minister of Foreign Affairs of Armenia to “RIA Novosti”
In an interview with Russia's RIA Novosti News Agency, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan reiterated official Yerevan's position, which traditionally contradicts international law and reflects territorial claims against Azerbaijan. By inciting aggressive separatism in the territories of Azerbaijan within its international borders, the Armenian Foreign Minister makes it clear that his "peace and security strategy" is nothing but fraud and that the country has not yet renounced its policy of aggression.
We draw the attention of the new Armenian Foreign Minister to the fact that Azerbaijan has ensured its territorial integrity in accordance with the regulations of international law and it is time to implement the statements signed by the Parties. It is in the interest of the Armenian side to understand this reality, because the country can finally put an end to lies and fantasies and focus on future development and progress.
Our country has repeatedly stated its support for the normalization of relations on the basis of the principles of international law. The revanchist statements and behavior of the Armenian side show that the country is not yet ready for a neighborhood policy based on the principles of international law.