No:097/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Rusiya xarici işlər naziri Serqey Lavrov ilə görüşünə dair məlumatı
10 mart 2022-ci il tarixində Antalya Diplomatiya Forumunda iştirakı çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Rusiya Federasiyasının Xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında görüş keçirilb.
Görüş zamanı ikitərəfli gündəliyin aktual məsələləri üzrə müzakirələr aparılıb.
Tərəflər, Ukraynada mövcud olan vəziyyət, Rusiya və Ukrayna arasında aparılan danışıqlar, məsələnin həlli yolları ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.
Görüşdə nazirlər regionda mövcud olan cari vəziyyət, o cümlədən üçtərəfli bəyanatların icrası, işğal faktorun aradan qaldırılması ilə Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşdırılması üçün imkanların yaranması, kommunikasiya və nəqliyyat xətlərinin açılması, sərhədlərin delimitasiya prosesinə dair məsələlər ətrafında müzakirələr aparıblar.

No:097/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov
On March 10, 2022, within the framework of participation in the Antalya Diplomacy Forum, a meeting was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov.
During the meeting, the sides discussed topical issues of the bilateral agenda.
The sides exchanged views on the current situation in Ukraine, negotiations between Russia and Ukraine, and ways to resolve the issue.
During the meeting, the Ministers discussed the current situation in the region, including the implementation of trilateral statements, the opportunities for normalization of relations between Azerbaijan and Armenia, as the occupation factor is eliminated, the opening of communication and transport lines, the process of delimitation of borders.