Mətbuat şərhi 25 sentyabr 2025
Sentyabrın 24-də Nyu-Yorkda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Bolqarıstan Respublikasının Baş naziri Rosen Jelyazkov ilə görüşü olub.
Baş nazir Rosen Jelyazkov Azərbaycanla Bolqarıstan arasında siyasi əlaqələrin mükəmməl səviyyədə olduğunu bildirib.
Prezident İlham Əliyev də öz növbəsində münasibətlərimizin ənənəvi dostluq və tərəfdaşlıq xarakteri daşıdığını qeyd edib.
Söhbət zamanı enerji sahəsində hazırkı uğurlu əməkdaşlığımızdan məmnunluq ifadə edilib, bu sahədə əlaqələrin inkişafı üçün yeni perspektivlərin olduğu bildirilib.
Görüşdə Azərbaycanla Bolqarıstan arasında müxtəlif sahələrdə əlaqələrin inkişafına dair fikir mübadiləsi aparılıb.

The President of the Republic of Azerbaijan met with the Prime Minister of the Republic of Bulgaria
On September 24, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met with Rossen Jeliazkov, Prime Minister of the Republic of Bulgaria, in New York.
Prime Minister Rossen Jeliazkov stated that political relations between Azerbaijan and Bulgaria are at an excellent level.
In turn, President Ilham Aliyev noted that bilateral relations are characterized by traditional friendship and partnership.
During the conversation, they hailed the current successful cooperation in the energy sector, noting that there are new prospects for the development of relations in this field.
The parties exchanged their views on the development of relations between Azerbaijan and Bulgaria in various fields.