No:378/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Serbiya Prezidenti tərəfindən qəbul olunması ilə bağlı məlumatı
12 oktyabr 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Belqradda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubiley tədbiri çərçivəsində Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiç tərəfindən qəbul edildi.
Görüş zamanı Azərbaycan və Serbiya arasında yüksək xətlə inkişaf edən əməkdaşlıq məmnunluqla vurğulandı, və stateji münasibətlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Görüşdə iki ölkə arasında imzalanmış sənədlərin əhəmiyyətinə toxunuldu və bu sazişlərin ikitərəfli əlaqələrin genişləndirilməsi işinə töhfə verəcəyi qeyd olundu.
Serbiya Prezidenti Aleksandar Vuçiç Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevi Serbiyaya rəsmi səfər etməklə bağlı dəvətini çatdırmağı xahiş etdi.
Görüşdə, eyni zamanda qarşılıqlı maraq doğuran beynəlxalq və regional məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.

No:378/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the reception of Minister Jeyhun Bayramov by the President of Serbia
On October 12, 2021, Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov was received by the President of the Republic of Serbia Aleksandar Vučić in the framework of the 60th-anniversary event of the Non-Aligned Movement in Belgrade.
During the meeting, the sides noted with satisfaction the developing cooperation between Azerbaijan and Serbia and exchanged views on strategic relations.
At the meeting, the importance of the documents signed between the countries and the contribution of these agreements to the expansion of bilateral relations was noted.
President of Serbia Aleksandar Vučić asked to convey his invitation to the President of Azerbaijan Ilham Aliyev to pay an official visit to Serbia.