No:172/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Gürcüstanın Tsxinvali bölgəsində keçirilmiş qondarma "prezident seçkiləri"nə dair məlumatı
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi Gürcüstanın suverenliyini və ərazi bütövlüyünü dəstəklədiyini bir daha təsdiqləyir və 10 aprel 2022-ci il tarixində Gürcüstanın Tsxinvali bölgəsində keçirilmiş qondarma "prezident seçkiləri"ni, həmçinin onların nəticələrini tanımır.
Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi Tsxinvali məsələsinin beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə uyğun olaraq sülh yolu ilə həlli üçün danışıqların davam etdirilməsinin vacib olduğunu hesab edir.

No:172/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the so-called "presidential elections" held in the Tskhinvali region of Georgia
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan reaffirms its support for Georgia's sovereignty and territorial integrity and does not recognize the so-called "presidential elections" held on April 10, 2022 in the Tskhinvali region of Georgia, as well as their results.
The Azerbaijani Foreign Ministry considers it important to continue negotiations for a peaceful settlement of the Tskhinvali issue in accordance with the norms and principles of international law.