Azərbaycan-Bolqarıstan sənədləri imzalanıb
Mayın 8-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radevin iştirakı ilə Azərbaycan-Bolqarıstan sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radev “Azərbaycan Respublikası ilə Bolqarıstan Respublikası arasında strateji tərəfdaşlığın gücləndirilməsi haqqında Birgə Bəyannamə”ni imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Elmin Məmmədov və “Bulgaria Air” aviaşirkətinin İdarə Heyətinin üzvü Xristo Todorov “Azərbaycan Hava Yolları” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti və “Bulgaria Air” Səhmdar Cəmiyyəti arasında kod paylaşma Sazişi”ni imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Elmin Məmmədov və Bolqarıstan Respublikasının energetika nazirinin vəzifəsini icra edən Vladimir Malinov “Azərbaycan Respublikasının Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi ilə Bolqarıstan Respublikasının İnnovasiya və İnkişaf Nazirliyi arasında texnoloji innovasiya sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu”nu imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov və “Asarel Investment” şirkətinin müşahidə şurasının sədri Dimitar Tsosorkov “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkəti ilə “Asarel Investment” arasında Anlaşma Memorandumu”nu imzaladılar.

Azerbaijan and Bulgaria signed documents
A ceremony of signing documents has been held with the participation of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and the President of the Republic of Bulgaria Rumen Radev.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Bulgaria Rumen Radev signed the “Joint Declaration on Strengthening the Strategic Partnership between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Bulgaria”.
Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan Elmin Mammadov and member of the Board of “Bulgaria Air” JSC Hristo Todorov signed the “Code Share Agreement between Azerbaijan Airlines CJSC and Bulgaria Air JSC”.
Deputy Minister of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan Elmin Mammadov and Caretaker Minister of Energy of the Republic of Bulgaria Vladimir Malinov signed the “Memorandum of Understanding between the Ministry of Digital Development and Transport of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Innovation and Growth of the Republic of Bulgaria on cooperation in the field of technological innovation”.
Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Mikayil Jabbarov and Chairman of the Supervisory Board of Asarel-Medet JSC Dimitar Tsotsorkov signed the “Memorandum of Understanding between State Oil Company of Azerbaijan Republic and Asarel Investment EAD”.