Mətbuat şərhi 14 fevral 2022
No:048/22, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə Gürcüstan xarici işlər naziri David Zalkaliani arasında telefon danışığına dair məlumatı
14 fevral 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Gürcüstan xarici işlər naziri David Zalkaliani arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov, dünən Gürcüstan ərazisində baş vermiş zəlzələ ilə bağlı gürcü həmkarından ölkədə mövcud olan vəziyyəti sorğu edib. Azərbaycanın, ehtiyac duyulduğu təqdirdə, hər zaman dost Gürcüstana yardım etməyə hazır olduğunu ifadə edib.
Nazir David Zalkaliani zəlzələnin ciddi fəsadlar doğurmadığını söyləyib və nümayiş etdirilən həmrəyliyə görə Azərbaycanlı həmkarına təşəkkürünü bildirib.
Nazirlər, inkişaf etməkdə olan ikitərəfli münasibətlərin aktual mövzularını, habelə regional məsələləri müzakirə ediblər.
Tərəflər, həmçinin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq və qarşıdan gələn aylarda keçiriləcək tədbirlər üzrə fikir mübadiləsi aparıblar.

Press release 14 February 2022
No:048/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between the Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of Georgia David Zalkaliani
On February 14, 2022, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of Georgia David Zalkaliani.
Minister Jeyhun Bayramov asked his Georgian counterpart about the current situation in the country in connection with the earthquake in Georgia yesterday. He said Azerbaijan is always ready to help friendly Georgia in case of need.
Minister David Zalkaliani said the earthquake did not cause serious consequences and thanked his Azerbaijani counterpart for the solidarity shown.
The Ministers discussed topical issues of developing bilateral relations, as well as regional issues.
The sides also exchanged views on cooperation within international organizations and events to be held in the coming months.