No:184/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Tunisin Qabeş şəhəri yaxınlığında qəzaya uğrayan gəmi heyətinin azərbaycanlı üzvlərinə dair məlumatı
16 aprel 2022-ci il tarixində Ekvatorial Qvineya bayrağı altında üzən, Malta istiqamətində hərəkətdə olan gəmi pis hava şəraiti səbəbindən Tunisin Qabeş şəhəri yaxınlığında qəzaya uğrayıb. Gəminin heyəti arasında 2 Azərbaycan vətəndaşı olub.
Gəmi heyəti Tunis sərhəd gəmisi tərəfindən xilas edilib və xəstəxanaya yerləşdirilib. Qəza nəticəsində gəmi heyəti, o cümlədən Azərbaycan vətəndaşları xəsarət almayıb. Hazırda vətəndaşlarımızın təxliyəsi ilə bağlı müvafiq tədbirlər görülməkdədir.

Press release 16 April 2022
No:184/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the Azerbaijani crew members of the ship that crashed near the Tunisian city of Gabès
On April 16, 2022, a ship sailing under the flag of Equatorial Guinea in the direction of Malta crashed near the Tunisian city of Gabès due to bad weather. There were 2 Azerbaijani citizens among the members of the ship's crew.
The crew was rescued by a Tunisian border vessel and taken to hospital. As a result of the accident, the ship's crew, including Azerbaijani citizens, were not injured. At present, appropriate measures are being taken to evacuate our citizens.