Mətbuat şərhi 23 iyul 2021
No:274/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Avropa İttifaqının Azərbaycandakı nümayəndəsi səfir Kestudis Yankauskas ilə görüşünə dair məlumatı
22 iyul 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Avropa İttifaqının (Aİ) Azərbaycandakı nümayəndəsi səfir Kestudis Yankauskası ölkəmizdəki diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul edib.
Nazir Ceyhun Bayramov səfir Kestudis Yankauskasın ölkəmizdə Aİ-nin nümayəndəsi qismində çalışdığı müddətində peşəkar, məqsədyönlü və uğurlu fəaliyyətini vurğulayıb, Azərbaycan və Aİ arasında münasibətlərin inkişafına verdiyi töhfəyə görə ona təşəkkürünü bildirib.
Səfir Kestudis Yankauskas fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü ifadə edib. O, Aİ-nin bölgənin sülh və dostluq şəraitində inkişaf etməsində maraqlı olduğunu qeyd edib. Aİ-Azərbaycan tərəfdaşlığında yeni əməkdaşlıq imkanlarından faydalanmağın əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüşdə tərəflər, həmçinin Aİ ilə bağlı baş verən ən son hadisələr, o cümlədən son ay ərzində Azərbaycana həyata keçirilən yüksək səviyyəli səfərlər, eləcə də əməkdaşlıq perspektivləri, Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrinin qarşıdan gələn yüksək səviyyəli görüşünə hazırlıq və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıb.

Press release 23 July 2021
No:274/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the representative of the European Union in Azerbaijan, Ambassador Kestutis Jankauskas
On July 22, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov received the representative of the European Union (EU) in Azerbaijan, Ambassador Kestutis Jankauskas, on the occasion of the completion of his diplomatic mission in our country.
Minister Jeyhun Bayramov praised Ambassador Kestutis Jankauskas' professional, purposeful and successful work during his tenure as EU representative in our country and thanked him for his contribution to the development of relations between Azerbaijan and the EU.
Ambassador Kestutis Jankauskas thanked for the support provided to him during his tenure. He noted that the EU is interested in the development of the region in peace and friendship. He stressed the importance of taking advantage of new opportunities for cooperation in the EU-Azerbaijan partnership.
At the meeting, the sides also exchanged views on the latest developments in the EU, including high-level visits to Azerbaijan over the past month, as well as prospects for cooperation, preparations for the upcoming summit of the Eastern Partnership countries and other issues.