Mətbuat şərhi 19 noyabr 2021
No:448/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Azərbaycan-Rusiya Ekspert Şurasının üzvləri ilə görüşünə dair məlumatı
19 Noyabr 2021-ci ildə xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Azərbaycan-Rusiya Ekspert Şurasının üzvləri ilə görüşüb.
Görüş zamanı nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycan-Rusiya ikitərəfli gündəliyinə daxil olan məsələlər, o cümlədən qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıq və strateji tərəfdaşlıq münasibətləri barədə danışıb. Ölkələr arasında ikirəfli səviyyə ilə yanaşı, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində faydalı əməkdaşlığın mövcud olduğu ifadə edilib.
Nazir, həmçinin bölgədə mövcud olan münaqişə sonrası reallıqlar, bu xüsusda Rusiyanın oynadığı rolu, üçtərəfli bəyanatların icrası məsələləri ilə bağlı ekspertlərə məlumat verib.

Press release 19 November 2021
No:448/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with members of the Azerbaijani-Russian Expert Council
On November 19, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with members of the Azerbaijani-Russian Expert Council.
During the meeting, Minister Jeyhun Bayramov spoke about the issues on the Azerbaijan-Russia bilateral agenda, including mutually beneficial cooperation and strategic partnership. It was noted that along with the bilateral level, there is useful cooperation between the countries within international organizations.
The Minister also briefed the experts on the post-conflict realities existing in the region, Russia's role in this regard, and the implementation of trilateral statements.
During the meeting, Minister Jeyhun Bayramov answered questions of members of the Azerbaijani-Russian Expert Council.