2015-ci ilin 28-29 iyun tarixlərində Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti cənab R. Plevneliev Azərbaycan Respublikasına səfər etmişdir.
2015-ci ilin 28-29 iyun tarixlərində Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti cənab R. Plevneliev 2015-ci ilin 28 iyun tarixində Bakıda keçirilmiş Birinci Avropa Olimpiya Oyunlarının bağlanış mərasimində iştirak etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasına səfər etmişdir. Səfər çərçivəsində Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti cənab R. Plevneliev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İ. Əliyev ilə görüşmüş və görüşdə ikitərəfli və çoxtərəfli məsələlər müzakirə olunmuşdur.

On June 28-29, 2015 the President of the Republic of Bulgaria H.E. Mr. R.Plevneliev visited the Republic of Azerbaijan
On June 28-29, 2015 the President of the Republic of Bulgaria H.E. Mr. R.Plevneliev visited the Republic of Azerbaijan to attend the Closing Ceremony of the First European Olympic Games, which was held in Baku on June 28, 2015. During the visit the President of the Republic of Bulgaria H.E. Mr. R.Plevneliev met with the President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr. Ilham Aliyev and discussed bilateral and multilateral issues.