2015-ci ilin 03 - 05 mart tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İ. Əliyev Bolqarıstan Respublikasına rəsmi səfər etmişdir.
2015-ci ilin 03 - 05 mart tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İ. Əliyev Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti cənab R. Plevnelievin və Bolqarıstan Respublikasının Baş naziri cənab B. Borisovun dəvətlərinə əsasən Bolqarıstan Respublikasına rəsmi səfər etmişdir. Səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İ. Əliyev Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti cənab R. Plevneliev və Bolqarıstan Respublikasının Baş naziri cənab B. Borisov ilə görüşmüdür. Görüşlərdə ikitərəfli siyasi, iqtisadi, mədəni məsələlər və Azərbaycan - Ermənistan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi, eləcə də, regional və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunmuşdur.

Press release 03 May 2015
On March 03-05, 2015 the President of the Republic of Azerbaijan H.E . Mr I. Aliyev visited the Republic of Bulgaria
On March 03-05, 2015 the President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr I. Aliyev at the invitations of the President of the Republic of Bulgaria H.E. Mr R. Plevneliev and the Prime Minister of the Republic of Bulgaria H.E. Mr B. Borisov paid an official visit to the Republic of Bulgaria. During the visit the President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr I. Aliyev met with the President of the Republic of Bulgaria H.E. Mr R. Plevneliev and the Prime Minister of the Republic of Bulgaria H.E. Mr B. Borisov. At the meetings bilateral political, economic, cultural issues and the issues of the Armenian-Azerbaijan conflict over Nagorno-Karabakh, as well as the issues of cooperation within international organizations and international and regional issues were discussed.