Bolqarıstandan olan potensial sərmayədarlar üçün Ələt Azad İqtisadi Zonasına həsr olunmuş online konfrans keçirilmişdir
Ələt Azad İqtisadi Zonasının (AFEZ) sədri cənab Valeh Ələsgərov, Bolqarıstan Respublikasının kənd təsərrüfatı, qida və meşəçilik nazirinin müavini cənab Georgi Sabev və Bolqarıstan Sənaye və Ticarət Palatasının prezidenti cənab Tsvetan Simeonovun iştirakı ilə səfirlik tərəfindən Bolqarıstandan olan potensial sərmayədarlar üçün AFEZ-də mövcud imkanlar və fürsətlər barədə online konfrans təşkil olunmuşdur.
Konfrans iştirakçıları AFEZ ideyası, məqsədləri və imkanları, eləcə də buraya cəlb olunacaq sərmayələrin növü və təklif elədiyi faydalar barədə məlumatlandırılmışlar.

Press release 30 July 2021
Online conference dedicated to the Alat Free Economic Zone was held for potential Bulgarian investors
Online conference for potential Bulgarian investors on opportunities and capabilities of Alat Free Economic Zone (AFEZ) was facilitated by the Embassy with participation of AFEZ Chairman, Mr. Valeh Alasgarov, Deputy Minister of Agriculture, Food and Forestry of the Republic of Bulgaria Mr. Georgi Sabev and President of Bulgarian Chamber of Commerce and Industry, Mr. Tsvetan Simeonov.
The participants of the conference were informed about the idea, vision and perspectives of the AFEZ, the type of investments it will attract and benefits that will be envisaged.