No:058/23, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin rəisi Ayxan Hacızadə yerli media nümayəndələrinin sualını cavablandırır
No:053/23, Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyinə edilmiş terror hücumunun təfərrüatlarına dair mətbuat məlumatı
No:046/23, İranın Qoşulmama Hərəkatı və Asiyada Qarşılıqlı Fəaliyyət və Etimad Tədbirləri üzrə Müşavirə (AQEM) çərçivəsində Azərbaycanın səfirliyinə terror hücumu ilə bağlı sənədlərin qəbuluna mane olması barədə mətbuat məlumatı
No:045/23, İrqi ayrı-seçkiliyin bütün formalarının ləğv edilməsi haqqında Beynəlxalq Konvensiyanın tətbiqi ilə bağlı məhkəmə işi üzrə (Azərbaycan Ermənistana qarşı) ictimai dinləmələrə dair mətbuat məlumatı
No:042/23, Səyahət xəbərdarlığı: İran İslam Respublikası
No:040/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
No:038/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə İran İslam Respublikasının xarici işlər naziri Hüseyn Əmir Abdullahian arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
No:034/23, Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı Səfirliyinə qarşı terror hücumu barədə bəyanat
No:031/23, Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyanın Avropa İttifaqı Parlamentinin Xarici Əlaqələr Komitəsində çıxışına dair şərh
No:026/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
No:023/23, Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Avropa İttifaqı (Aİ) Şurasının Ermənistanda monitorinq missiyasının yaradılması ilə bağlı qərarına dair şərhi
No:017/23, Avropa Şurası Nazirlər Komitəsinin sədrinin Laçın yolu ətrafında vəziyyət ilə əlaqədar bəyanatına dair şərh
No:015/23, Ətraf mühitin geniş miqyasda məhv edilməsinə görə Azərbaycan tərəfindən Ermənistana qarşı başladılan arbitraj prosesinə dair mətbuat məlumatı