Bolqarıstanda “Heydər Əliyev - 100” kitabının təqdimatı və konsert proqramı keçirilib
Azərbaycanın Zəfər Günü Bolqarıstanda qeyd edilib.
08 noyabr 2023
Bolqarıstan Respublikasının Baş naziri Nikolai Denkov bu ölkədə rəsmi səfərdə olan Azərbaycan Respublikası Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ilə görüşmüşdür.
15 sentyabr 2023
Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radev Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarovanı qəbul etmişdir.
No:494/23, Mətbuat katibi Ayxan Hacızadənin Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyinin 13 sentyabr tarixli bəyanatına dair şərhi
14 sentyabr 2023
No:479/23, Rusiya Qızıl Xaç Cəmiyyəti tərəfindən göndərilən yükün Ağdam-Xankəndi yolu ilə keçidi, habelə Ağdam-Xankəndi və Laçın yollarının eyni zamanda açılması məsələsi ilə bağlı mətbuat katibi Ayxan Hacızadənin yerli medianın suallarına cavabı
12 sentyabr 2023
No:474/23, Azərbaycanın Qarabağ bölgəsində Ermənistan tərəfindən yaradılmış qondarma rejimin “seçkilər” adlandırdığı qanunsuz fəaliyyəti ilə bağlı bəyanat
09 sentyabr 2023
No:472/23, Azərbaycan Respublikasında akkreditə olunmuş diplomatik korpus üçün bölgədə cari vəziyyət ilə əlaqədar keçirilmiş brifinqə dair mətbuat məlumatı