Azərbaycan və Bolqarıstan prezidentlərinin geniş tərkibdə görüşü keçirilib
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Bolqarıstan Xalq Məclisinin sədri Rosen Jelyazkov ilə görüşüb.
Prezident İlham Əliyev Bolqarıstan Xalq Məclisinin sədrini qəbul edib
Bolqarıstan mətbuatı Azərbaycanda keçiriləcək növbədənkənar prezident seçkilərindən yazıb.
Bolqarıstanın paytaxtı Sofiya şəhərində keçirilən 16-cı MENAR Beynəlxalq Film Festivalında Azərbaycan kinosu gecəsinin və “Azərbaycana səyahət” adlı fotosərginin açılışı olub.
“Euronews Bulgaria” telekanalı Azərbaycanla bağlı geniş reportaj hazırlayıb.
Bolqarıstanda “Heydər Əliyev - 100” kitabının təqdimatı və konsert proqramı keçirilib
Azərbaycanın Zəfər Günü Bolqarıstanda qeyd edilib.
Bolqarıstan Respublikasının Baş naziri Nikolai Denkov bu ölkədə rəsmi səfərdə olan Azərbaycan Respublikası Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ilə görüşmüşdür.
Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radev Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin sədri Sahibə Qafarovanı qəbul etmişdir.
No:494/23, Mətbuat katibi Ayxan Hacızadənin Ermənistan Xarici İşlər Nazirliyinin 13 sentyabr tarixli bəyanatına dair şərhi
No:479/23, Rusiya Qızıl Xaç Cəmiyyəti tərəfindən göndərilən yükün Ağdam-Xankəndi yolu ilə keçidi, habelə Ağdam-Xankəndi və Laçın yollarının eyni zamanda açılması məsələsi ilə bağlı mətbuat katibi Ayxan Hacızadənin yerli medianın suallarına cavabı
No:474/23, Azərbaycanın Qarabağ bölgəsində Ermənistan tərəfindən yaradılmış qondarma rejimin “seçkilər” adlandırdığı qanunsuz fəaliyyəti ilə bağlı bəyanat
No:472/23, Azərbaycan Respublikasında akkreditə olunmuş diplomatik korpus üçün bölgədə cari vəziyyət ilə əlaqədar keçirilmiş brifinqə dair mətbuat məlumatı