Bolqarıstan Prezidenti təyyarə qəzası ilə əlaqədar Azərbaycana başsağlığı verib
Dekabrın 25-də Bakı–Qroznı reysini yerinə yetirən “Azərbaycan Hava Yolları”na məxsus “Embraer 190” tipli sərnişin təyyarəsinin Aktau şəhəri yaxınlığında qəzaya uğraması və çox sayda insanın həyatını itirməsi və ya xəsarət alması ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sərəncamı ilə dekabrın 26-sı Azərbaycanda matəm günü elan olunub. Bu məqsədlə, Azərbaycan Respublikasının Bolqarıstandakı səfirliyində bayraqlar endirilib, eyni zamanda, səfirlikdə başsağlığı kitabı açılıb.
Başsağlığı qeydləri elektron qaydada sofia@mission.mfa.gov.az ünvanında da qəbul edilir.
Faciə ilə əlaqədar Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radev və Bolqarıstanın Azərbaycandakı səfirliyi Azərbaycana başsağlığı veriblər.

Press release 26 December 2024
On 25 December, the Embraer 190 passenger plane of Azerbaijan Airlines, which was flying from Baku to Grozny, crashed near the city of Aktau, resulting in the numerous loss of life or injury, and by decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, December 26 was declared a day of mourning in Azerbaijan. In this regard, flags were lowered and a book of condolences was opened at the Embassy of the Republic of Azerbaijan to the Republic of Bulgaria.
Condolences are also accepted electronically at sofia@mission.mfa.gov.az.
The President of the Republic of Bulgaria Rumen Radev and the Embassy of the Republic of Bulgaria to the Republic of Azerbaijan expressed their condolences to Azerbaijan over the tragedy.