No:026/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
24 yanvar tarixində Özbəkistana işgüzar səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyev tərəfindən qəbul edilib.
Görüş zamanı iki ölkə arasında qardaşlıq, dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin müxtəlif aspektləri müzakirə olunub. Ölkələrimiz arasında əməkdaşlıq imkanlarının yüksək potensialı vurğulanıb.
Nazir Ceyhun Bayramov görüş zamanı, İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatında ölkəmizin 2023-cü il sədrliyi çərçivəsində prioritetlər və planlar barədə Prezident Mirziyoyevə məlumat verib, Nazirlər Şurasının iclasının yüksək səviyyədə təşkilinə görə Özbəkistan dövlət başçısına minnətdarlığını bildirib.
Görüş zamanı, həmçinin gündəlikdə duran ikitərəfli məsələlər və regional vəziyyət müzakirə edilib.
Daha sonra xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri vəzifələrini icra edən Baxtiyor Saidov ilə görüşüb. Tərəflər arasında, ikitərəfli əlaqələrin aktual məsələləri müzakirə olunub.

No:026/23, Press release on the meeting of the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov with the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev
On January 24, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov was received by the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on the sidelines of his working visit to Uzbekistan.
During the meeting, the sides discussed various aspects of fraternal, friendly, and partnership relations between the two countries. The high potential of cooperation opportunities between our countries was emphasized.
Minister Jeyhun Bayramov informed President Mirziyoyev on the priorities and plans under Azerbaijan's chairmanship of the Economic Cooperation Organization (ECO) in 2023 and expressed his gratitude for organizing a high-level meeting of the ECO Council of Ministers.
During the meeting, the parties reviewed the bilateral agenda and the regional situation.
Then Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov met with Acting Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov. The officials addressed relevant topics of bilateral relations between the countries.